Яношівський заклад дошкільної освіти "Білочка" Берегівської міської ради Закарпатської області

Методична робота

За організацію методичної роботи з педкадрами у закладі відповідає директор закладу  – Шірокаі М.А.І..  У закладі функціонує спеціально обладнаний методичний куточок. Методичний куточок є центром методичної допомоги педагогічним працівникам дошкільного закладу та поширення психолого-педагогічних знань серед батьків щодо розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.  Робота методичного куточку організовується з урахуванням вимог Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», відповідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників України та інших нормативно-правових актів.

У методичному куточку зосереджено велику кількість методичної літератури, посібників, демонстраційного наочного матеріалу, необхідних для ефективної організації навчально-виховного процесу з дітьми. З метою забезпечення вільного доступу і орієнтування у наповненні методичного куточку його матеріали групуються за окремими розділами та видами роботи з дітьми, відповідно складеної картотеки; ведеться їх чіткий облік. Наповнення методичного куточку відповідає таким вимогам змістовність, доступність, сучасність, естетичність.

Матеріали методичного куточку систематично поновлюються.

Особливе місце в роботі вихователів займає питання формування у дітей моральних  уявлень про права людини, гуманістичне ставлення до навколишнього світу; вироблення поведінки та взаємин.  Вони працюють над формуванням у дошкільнят позитивних навичок поведінки і якостей,  які визначають характер  таких взаємин; над пошуком ефективних методів прийомів цілеспрямованого впливу на поведінку дітей.  Досвід показав, що при спілкуванні з ровесниками формуються якості особистості, насамперед ті, які визначають її ставлення до людей. З’ясовуються прийоми педагогічного керівництва взаєминами різновікової групи в різних видах діяльності – ігрової, навчальної, трудової. Робиться акцент на необхідності створення в дошкільному закладі атмосфери доброзичливості і взаємодопомоги.
       Значне місце відводиться змісту роботи, спрямованої на розвиток  у дітей етичних норм, етичного ставлення до товаришів,  в основі якої лежить принцип систематичного виховного впливу на емоційну сферу дитини.
        Правове виховання на виконання Базового компоненту дошкільної освіти, Конвенції ООН здійснюється за складеним вихователями планом «Формування правової культури». Вихователі  в роботі з дітьми використовують матеріали  фахових  журналів «Дошкільне виховання», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», користуються методичними рекомендаціями ЗІППО «Дітям про права», складеними Н.Майор та О.Чаварга.
       Досвід педагогів закладу показав значення взаємодії дітей під час суспільної діяльності. Як результат роботи вихователів є те, що діти виявляють справжнє співпереживання до товариша, спільну діяльність будують на основі дружнього співробітництва, виявляють турботу і переживання за партнерів. Завдяки емоційно насиченому позитивному спілкуванню дітей у процесі спільної діяльності посилюється властива дошкільникам потреба в контактах з ровесниками. Малюки швидко оволодівають умінням привітно вітатися, красиво триматися при цьому, товаришувати завдяки застосованим методам і прийомам – такий висновок роботи колективу.